HISTÓRIA ZÁVODU

Paton je jedným z popredných ukrajinských výrobcov zváracích zariadení a materiálov a má vedúce postavenie medzi výrobcami v tejto oblasti v SNŠ.

Závod v súčasnosti vyrába viac ako 30 modelov zváracích zariadení v oblastiach, ako sú:

  • Zváracie stroje (150A až 630A);
  • Poloautomatické zváračky (od 160A do 630A);
  • argónové oblúkové meniče (200A až 315A);
  • Zariadenia na rezanie vzduchovou plazmou (40 až 100 A);
  • Multifunkčné digitálne meniče (250A až 350A).

Závod má vlastnú konštrukčnú a technologickú základňu a výrobné zariadenia vybavené vysokokvalitným zariadením na vývoj, výrobu nových vzoriek zváracích zariadení a materiálov, ktoré nemajú na Ukrajine obdobu.

Vďaka 60-ročným skúsenostiam vo výrobe, širokému sortimentu zváracích zariadení a materiálov najvyššej kvality uspokojujeme potreby profesionálov v oblasti zvárania na Ukrajine aj vo viac ako 50 krajinách.

60 roky značky PATON

1959

Založenie experimentálneho závodu z iniciatívy B.Ye. Patona, ako jednej zo súčastí Ústavu elektrického zvárania, ktorý pozostával z ústavu, výskumnej konštrukčnej kancelárie a výskumného oddelenia.

V priebehu rokov sa v závode intenzívne rozvíjali nové technologické oblasti, čo umožnilo vyrábať nielen jednotlivé jednotky vyvinuté ústavom a DKB, ale aj niektoré vzorky vo forme malosériovej výroby. Jedným z nich je malý transformátor STSH-250, určený na montážne a opravárenské práce.

1963

V roku 1963 závod vyrobil a začal dodávať Čeljabinskému závodu na valcovanie rúr špeciálne zariadenia A 850 a A 943 na zváranie rúr veľkých priemerov používaných v plynovodoch Buchara-Ural a Družba.

1964

V roku 1964 závod dodal Volgogradskému traktorovému závodu stroje A 899 na zváranie traktorových nosníkov. Zváracie zariadenia vyrobené Výskumným závodom boli v týchto rokoch úspešne vystavované na medzinárodných výstavách a veľtrhoch v Bruseli, New Yorku, Marseille, Lipsku a na Výstave hospodárskych úspechov ZSSR.

1969

16. októbra 1969 sa posádka kozmickej lode Sojuz-6, ktorú tvorili kozmonauti V. Kubasov a G. Šonin, po prvýkrát na obežnej dráhe vykonala zváranie elektrónovým lúčom, plazmou a spotrebnou elektródou pomocou unikátneho zariadenia Vulcan vyrobeného v experimentálnom závode.

1970

V rokoch 1970 až 1972 boli vybudované nové výrobné priestory, ktoré umožnili výrazne rozšíriť sortiment zváracích zariadení.

1972

V roku 1972 začal závod vyrábať špeciálne zariadenia pre poľnohospodárstvo.

1973

V roku 1973 sa začala výroba špeciálnych viacpolohových usmerňovačov VMG 5000 pre lodiarsky priemysel, ako aj zariadení na elektrotroskové, kontaktné a mikroplazmové zváranie, ktoré sa v iných závodoch v ZSSR nevyrábali.

1975

V roku 1975 závod vyrobil špeciálne zariadenie “Araks” pre sovietsko-francúzsky vedecký experiment vo vesmíre medzi ostrovom Kerguelen vo Francúzsku a dedinou Sogra na severe ZSSR pomocou rakety “Eridan”.

Závod vyrábal tri produkty: VMG 5000, poloautomat A1114M a transformátor STSH-250 získali štátnu značku kvality.

1976-1978

V rokoch 1976 až 1978 závod úspešne vyrobil a dodal závodu ZIL technologickú linku U-851 na zváranie rámov, Charcyzský závod na výrobu rúr U 901 na zber a zváranie viacvrstvových spojov rúr veľkých priemerov, Charkovský traktorový závod UD 133 na zváranie sériových traktorov T – 150.

1975-1980

V rokoch 1975 až 1980 závod dodal viac ako 50 súprav zváracích zariadení do Japonska, Švédska, Nemecka a Spojených štátov. Automobiloví giganti sa stali pravidelnými odberateľmi: VAZ, ZIL a KAMAZ.

1979

V roku 1979 závod vyrobil unikátne zariadenie “Evaporator” na tepelné odparovanie kovov a tenkovrstvových povlakov na palube vesmírneho komplexu “Saljut-6” v beztiažovom stave a v morskom vákuu na viacerých vzorkách z konštrukčných materiálov.

Tento dôležitý experiment opäť potvrdil nadradenosť výskumného a výrobného komplexu EEZ. EA Paton, ktorý spája vedcov, konštruktérov a výrobcov.

1980

V roku 1980 bol vyrobený a dodaný do závodu Viksun Pipe Plant celý komplex špeciálnych zváracích zariadení na mechanizáciu zváracích prác, riadenie operácií pri výrobe viacvrstvových rúr.

Ďalšia štátna značka kvality bola udelená elektrotroskovým zváračkám A 550.

Na medzinárodnom veľtrhu v Lipsku získala zlatú medailu elektrotrosková zváračka USh 118.

Skupina špecialistov IEZ a DKB, ako aj riaditeľ závodu GB Asoyants získali Štátnu vedecko-technickú cenu ZSSR za zavedenie zariadení a špeciálnych výkonných zdrojov energie pre plazmové pretavovanie v mnohých veľkých závodoch.

Zváracie zariadenia sa úspešne predávajú v Ždanovťažmaš, Charcyzskom závode na výrobu oceľových lán, Volgogradskom atómovom závode, Kujbyševskom závode na výrobu ventilov a v ďalších podnikoch.

Zváracie zariadenia a súpravy náhradných dielov sa dodávajú do Rakúska, Maďarska a Kanady na objednávku zahraničných obchodných organizácií.

1984

3. januára 1984 za významný prínos k rozvoju vedy a techniky v oblasti zvárania a špeciálnej elektrometalurgie vedecko-technický komplex IEZ. EO Paton, ktorého súčasťou je výskumné oddelenie, vyznamenaný Radom Októbrovej revolúcie.

V júli 1984 boli kozmonauti Svitlana Savická a Volodymyr Janibekov prvýkrát na svete v komplexe Saljut-7 v otvorenom vesmíre 3 hodiny. Počas 35 minút úspešne vykonávali operácie rezania, zvárania, spájkovania a striekania na kovové plechy pomocou prenosného zariadenia URI s elektrónovým lúčom, ktoré vyrobil Experimentálny závod.

1985

V roku 1985 bol založený Medziodvetvový vedecko-technický komplex (ISTC), ktorého súčasťou je aj oddelenie výskumu.

1988

V roku 1988 bol založený Medziodvetvový vedecko-technický komplex (ISTC), ktorého súčasťou je aj oddelenie výskumu.

1990-2000

Najťažšie roky v histórii experimentálneho závodu. Rozpad Únie výrazne ovplyvnil priemysel všetkých zväzových republík vrátane Ukrajiny. Dopyt po unikátnych zariadeniach na rôzne metódy zvárania výrazne klesol, závod výrazne znížil výrobu.

Museli sme opustiť veľkú vetvu závodu. Všetky zariadenia boli prevezené do hlavného závodu. Napriek tomu závod pokračoval vo výrobe nových riešení EEZ a DKB, ale už na základe aktuálnych objednávok spotrebiteľov z krajín SNŠ.

Koncom 90. rokov došlo k oživeniu priemyselnej výroby a výstavby. Dopyt po napájacích zdrojoch pre rôzne metódy zvárania rýchlo rástol.

Bolo prijaté rozhodnutie zvládnuť výrobu najobľúbenejších transformátorov, usmerňovačov a poloautomatických zariadení. Závod samostatne vyvinul a zvládol malosériovú výrobu transformátorov typu STSh pre prúdy 250, 315 a 400 ampérov, usmerňovačov typu VD pre prúdy 250, 315 a 400 ampérov a modernizovaných poloautomatických zariadení pre prúdy 180, 250 a 315 ampérov.

2000-2010

Začiatkom 21. storočia spoločnosť WSE dokončila vývoj zariadenia na stabilizáciu oblúka USGD, ktoré výrazne zlepšuje proces zvárania striedavým prúdom a umožňuje zváranie hliníkových zliatin s nízkou hrúbkou pomocou transformátora ako zdroja energie.

Pracovníci závodu dokončili sériové transformátory STSh a nainštalovali do nich stabilizátory oblúka SRS. VD usmerňovače boli vybavené možnosťou inštalácie dvoch malých blokov na zlepšenie budenia oblúka a elimináciu prilepenia elektród pri zváraní pri nízkych okrajových zváracích prúdoch nielen na potrubí, ale aj na iných kovových konštrukciách.

Poloautomatické zariadenia boli výrazne modernizované a do výroby boli zavedené v dvoch verziách: napájací blok v rovnakom puzdre s podávacím mechanizmom, pričom usmerňovač a podávací blok sa vyrábajú samostatne.

2006

K dnešnému dňu závod s ohľadom na nástup invertorového napájania na medzinárodných trhoch, najmä pre ručné oblúkové zváranie, vytvoril skupinu zamestnancov a poveril ich vývojom a začatím výroby invertorového zariadenia.

2008

V roku 2008 už závod vyrábal malé série ručných oblúkových zváracích invertorov pre prúdy 120, 160 a 200 ampérov v troch modifikáciách.

2013

Do roku 2013 závod plnil špeciálne objednávky na zariadenia na oblúkové zváranie, navarovanie a pretavovanie elektrošrúdou.

2013 Rastie nielen výkon konvenčných zdrojov, ale invertorové zdroje už nie sú určené výlučne na ručné oblúkové zváranie vo veľkých množstvách.

V súlade so špeciálnymi objednávkami sa obnovila výroba výkonných napájacích zdrojov na zváranie a pretavovanie elektrotroskou pri prúdoch 3 000, 6 000 a 10 000 ampérov, ako aj troch typov traktorov na zváranie pod tavidlom a zváranie tavným drôtom pri prúdoch do 1 000 ampérov. Ako napájacie zdroje pre traktory závod vyvíja a zavádza univerzálne usmerňovače VSU pre prúdy 630 a 1 200 ampérov.

V krajine sa obnovujú práce na závodoch na výrobu kovových konštrukcií, stavebných firmách, ktoré široko využívajú oblúkové zváranie.

V dôsledku toho závod v roku 2013 zvládol výrobu univerzálnych usmerňovačov pre prúdy 630 a 1200 ampérov a pre montážne a opravárenské práce a výrazne zvýšil výrobu invertorových zariadení.

2014

V roku 2014 závod dokončil výrobu unikátnych 4 jednotiek na zváranie rotorov turbín pre charkovské združenie “Turboatom”.

Jednotky boli vyvinuté konštrukčnou kanceláriou inštitútu a spolu s inštaláciou boli úspešne realizované v spoločnosti Turboatom.

2015

Od začiatku roka 2015 závod obnovil vývojové práce v oblasti zváracích zariadení.

Od mája 2015 sa tak začala sériová výroba predradníkových reostatov RBP-304 na reguláciu zváracieho prúdu pri zváraní na viacerých stanovištiach s usmerňovačmi Paton. Na druhej strane sa od júna 2015 začali vyrábať univerzálne zváracie usmerňovače VDU-6303P a VDU-1202P určené na automatické a poloautomatické zváranie v ochranných plynoch a pod tavidlom, ako aj na ručné oblúkové zváranie umelými elektródami všetkých typov. Plynulá regulácia zváracieho napätia a prúdu sa vykonáva pomocou elektronického riadiaceho systému. Ak sú tieto usmerňovače vybavené predradníkovými reostatmi, môžu sa používať ako viacstaničné zdroje.

Taktiež začiatkom mája 2015. Závod spolu so Štátnou konštrukčnou kanceláriou inštitútu Ukrspetsexport dokončil zákazku na vývoj a výrobu série zváracích zariadení pre tropické podnebie so zlepšenými vlastnosťami a zvýšenou spoľahlivosťou.

Zváracie usmerňovače modelu VS-650 SR doplnené o jednotky BP-608, ako aj invertorové usmerňovače VDI-200R boli testované a odoslané na použitie v lodeniciach v juhovýchodnej Ázii (Mjanmarsko).

V júni 2015 bola uvedená prvá séria nových zváracích invertorov “PATON” série “ECO”. Séria “ECO” znamená šetrnosť k životnému prostrediu a úspornosť. Hlavnými výhodami týchto zariadení sú malé hmotnostné a rozmerové parametre a schopnosť pracovať so slabými (visiacimi) sieťami, čo je dôležité pri výbere zváračky na domáce účely. Napriek princípu komplexnej úspornosti, ktorý bol použitý pri vývoji série “ECO”, sú tieto zariadenia vybavené výlučne vysokokvalitnými elektronickými komponentmi a mechanickými modulmi. Séria “ECO” je určená na ručné oblúkové zváranie elektródou pripojenou k domácej sieti (220 V) a je zastúpená tromi modelmi pre zváracie prúdy 160 A, 200 A a 250 A pri 40 % zaťažení.

V októbri 2015 sa závod dostal na vedúcu pozíciu v predaji TOP 5 siete Epicenter K. Od apríla 2015 sa zváračky vyrábajú na mesačnej báze, prezentujú sa exkluzívne v najväčšej sieti hypermarketov na Ukrajine, Epicenter K, pod značkou EVO. Výrobky závodu úspešne konkurujú ostatným zahraničným výrobcom a v pomere “cena/kvalita” vytláčajú dokonca aj čínskych výrobcov zváracej techniky. Hlavnými dôvodmi stabilného záujmu zákazníkov o zariadenia závodu TM EVO sú:

  • domáca výroba (made in Ukraine),
  • prispôsobenie prevádzky zariadení pri zníženom sieťovom napätí (od 170 V),
  • Záručná doba je 2 roky,
  • konkurenčná cena.

Začiatkom novembra 2015 závod dodal zváracie zariadenia na prestavbu automobilky CKD Kutná Hora as Group of Companies (Česká republika) – SCB Foundry, ktorá je jedným z najväčších výrobcov vysokokvalitných liatinových výrobkov v Európe. Spoločnosť CKD Kutná Hora má úverový rating AAA (Excelentní) a patrí medzi 100 najstabilnejších spoločností v Českej republike. Vozový park špecializovaných zlievarenských zariadení spoločnosti ČKD Kutná Hora ako skupiny spoločností dopĺňajú zváracie zariadenia PATON:

  • Univerzálna zváracia rovnačka VDU-1202P – na hobľovanie uhlíkových elektród zlievarenských výrobkov,
  • Viacstaničné zváracie usmerňovače VDM-1202P kompletné so záťažovými reostatmi RBP 302 – na viacstaničné zváranie elektródami s priemerom do 5 mm rôznych kovových konštrukcií na výrobu železničných vozňov a lokomotív,
  • Zváracie usmerňovače VS-650SR – na zváranie v prostredí CO2 rôznych konštrukcií nákladných vozňov,
  • Zváracie rovnačky VS-650SR kompletné so záťažovými reostatmi RBP 302 – na viacbodové zváranie elektródami do 5 mm,
  • Poloautomatické zváracie stroje PS-351.2 a argónové oblúkové invertory ADI-200S – pre opravovňu automobilov.

V decembri 2015 sa v závode začnú vyrábať plne digitálne zváracie invertory radu VDI Professional, ako aj zváracie poloautomaty PSI-250S a PSI-250R s novým ovládacím panelom a digitálnym riadením parametrov. Digitálny ovládací panel umožňuje zváračovi jednoducho a presne zvoliť režim zvárania a nastaviť parametre zváracieho procesu, od základnej hodnoty zváracieho prúdu až po presné nastavenia prúdovo-napäťovej charakteristiky, úrovne horúceho štartu, amplitúdy prúdu v impulznom režime atď.

2016

Začiatkom roka 2016 závod uzavrie s inštitútom DKB zmluvu o výrobe strojov na vývoj a výrobu špecializovaných zariadení na zváranie kovov elektrotroskou s hrúbkou do 450 mm. V rámci projektových prác špecialisti vyvíjajú sériu špecializovaných zváracích zariadení: Zváracie stroje A-535 doplnené zváracími transformátormi TSHS 1000-3. Týmto projektom závod obnovuje vývoj a výrobu špecializovaných zariadení na zváranie elektrotroskou, ktoré sú žiadané veľkými priemyselnými podnikmi.

V marci 2016 závod dokončil vývoj špecializovaného argónového oblúkového invertora na kontinuálne zváranie kovov rôznych hrúbok. Digitálny invertor ADI-230P umožňuje realizovať zváranie náročných kovových konštrukcií rôznych hrúbok kontinuálnym zváraním, ako aj naprogramovať šesť stupňov zmeny zváracieho prúdu – od 12 do 230 A.

V marci 2016 začal závod dodávať aj dva nové modely zváracích zariadení pre predajcov Epicenter K pod značkou COMPASS:

  • COMPASS IWM-200 invertorový zvárací stroj na ručné zváranie jednosmerným oblúkom,
  • Kombinovaná zváračka COMPASS CWM-200 s invertorom v jednopolohovom prevedení na ručné oblúkové zváranie, zváranie argónom a poloautomatické zváranie v ochrannom plyne jednosmerným prúdom.

Začiatkom apríla 2016. DZZU IEZ ich. EO Paton vyrába elektródy najobľúbenejších značiek podľa klasickej receptúry: E.O. Paton vyrába elektródy podľa vylepšenej receptúry: ANO-21, ANO-36, ANO-4, ANO 13/45, UONI 13/55, MR-3, špeciálne elektródy na naváranie značky T-590, na zváranie liatiny TsCh-4, na zváranie vysokolegovaných ocelí OZL-8 a TsL-11, ako aj elektródy radu Elite podľa vylepšenej zmesi od E.O. Electric Welding Institute. Paton: Elite ANO-36, Elite MD6013, Elite ANO 21.

Do konca apríla závod dokončí druhú zákazku na vývoj špecializovaného zariadenia na zváranie elektrošrotom výrobkov s hrúbkou do 200 mm. Špecialisti vyvinuli sériu špecializovaných zváracích zariadení: samohybný zvárací stroj ASH115 spolu so zváracími usmerňovačmi VDU-1202P ako zdrojmi prúdu sa úspešne používajú na zváranie nádrží a kovových konštrukcií budov.

V apríli 2016 budú zváracie invertory VDI-160E dodané do Poľska pre distribučnú spoločnosť, ktorá plánuje uviesť zariadenia PATON na európske trhy vrátane Českej republiky, Litvy, Lotyšska, Moldavska a ďalších krajín. Na gruzínskom trhu sa predáva viac ako sto kusov mesačne, bolo zriadené servisné stredisko a prebiehajú rokovania o dodávkach výrobkov PATON do Arménska a Azerbajdžanu prostredníctvom gruzínskej distribučnej siete.

V júli 2016 závod dodá prvú sériu zváracích invertorov do Kórey pre distribučnú spoločnosť, ktorá plánuje uviesť zariadenia PATON na trhy v Kórei a ďalších krajinách ázijsko-tichomorského regiónu.

V septembri 2016. Závod dokončil vývojové práce a začal sériovú výrobu radu jedno- a dvojžilových zváracích poloautomatov typu PSI s invertorom, určených na ručné oblúkové zváranie (RDS “MMA”).

V októbri 2016 spoločnosť DZZU IEZ them. EO Paton dokončila projekt pre spoločnosť Ukroboronservice na vytvorenie automatického systému koordinácie malty. Tím špecialistov oddelenia dokončil práce v rekordnom čase – za 1 mesiac a projekt bol prezentovaný na 13. medzinárodnej špecializovanej výstave “Zbrane a bezpečnosť – 2016”, v dňoch 11. – 14. októbra 2016 na Medzinárodnom výstavisku.

Od 1. októbra 2016 bude otvorená nová predajňa PATON v Dnipre – jednom z najväčších priemyselných, hospodárskych a dopravných centier na Ukrajine.

Od novembra 2016 závod začína sériovú výrobu nového modelu invertorového zváracieho poloautomatu – PSI-150S. Invertorové digitálne zváracie poloautomaty PATON PSI-150S v jednozložkovom vyhotovení sú určené na ručné oblúkové zváranie (RDS “MMA”), argónové oblúkové zváranie (ARG “TIG”) a poloautomatické zváranie (PA “MIG/MAG”) v prostredí ochranných plynov a zmesí s pevným zložením. Zvláštnosťou tohto modelu je, že ovládací panel jednotky na podávanie drôtu je digitálny.

2017

V januári 2017 ich DZZU IEZ. EO Paton dokončila vývoj prototypov samostatných podávačov drôtu BP-5 a BP-15-4 pre rad zváracích invertorov PATON radu Professional. Tento vývoj umožňuje zváračom naplno využiť potenciál obsiahnutý v tomto rade zariadení. Okrem toho bude do konca januára vyvinutý prototyp najmodernejšieho zariadenia na mikroplazmové striekanie práškových materiálov na povrch výrobkov, ktoré si vyžadujú zvýšené prevádzkové podmienky z hľadiska odolnosti proti opotrebovaniu a korózii, ako aj na renováciu opotrebovaných povrchov a špeciálnych povlakov.

Začiatkom roka 2017 závod zakúpil špičkové zariadenia TRUMPF a spustil výrobnú plochu na výrobu puzdier zváracích zariadení, po ktorej v marci nasledovala linka na nanášanie práškových farieb. Zavedenie vlastnej výrobnej oblasti na výrobu krytov nielenže výrazne zníži náklady na celý rad zváracích zariadení značky PATON, ale zavedie aj výrobu kovových výrobkov pre iné odvetvia ukrajinského hospodárstva, a to

  • výroba nástrojov,
  • malé strojárstvo,
  • výroba dielov pre železničné vozne,
  • konštrukcie (strešné krytiny),
  • nábytok (pancierové dvere a iné kovové konštrukcie),
  • laboratórne vybavenie (regály, skrinky, police, stoly atď.),
  • Bývanie a inžinierske siete (elektrické panely a inžinierske zariadenia).

Experimentálny závod Inštitútu elektrického zvárania pomenovaný po EO Patonovi pokračuje v tradícii Patonovej školy – nadväzuje užšie kontakty s priemyslom.

Motto závodu: spoľahlivosť, kvalita, tradícia, teraz pomáha nájsť spoľahlivé spojenie so spotrebiteľmi zváracích zariadení.

Dlhoročné skúsenosti s výrobou unikátnych zariadení a napájacích zdrojov pre rôzne metódy zvárania umožňujú zamestnancom závodu hľadieť do budúcnosti s optimizmom, pretože bez zvárania nie je možná žiadna priemyselná výroba.

Zariadenia Paton budú vždy vyhľadávané spotrebiteľmi nielen na Ukrajine.

2018

V roku 2018 boli výrobky modernizované: do sériovej výroby boli uvedené aktualizované verzie invertorových zváračiek série ESO, PSI série Standard a PSI-315 PRO-380V.

V apríli 2018 závod úspešne ukončil certifikáciu zváracích elektród PATON™ na predaj na európskych trhoch. Získaný certifikát CE umožňuje závodu voľne dodávať tieto výrobky do 25 krajín jednotnej hospodárskej zóny, ako aj do krajín, ktoré uznávajú európsku certifikáciu.

Sériová výroba nového zariadenia – samostatnej chladiacej jednotky PATON™ BAO-7, ktorej hlavným účelom je zabezpečiť kvalitné chladenie a cirkuláciu chladiacej kvapaliny v uzavretom systéme pri práci so zváracím zariadením.

V rámci exportnej stratégie sa výrobky spoločnosti PATON проду prezentujú na medzinárodných výstavách Priemyselná jar na veľtrhu v Kielcach (Poľsko) a na XVII. medzinárodnom priemyselnom fóre v Kyjeve.

Pokiaľ ide o výrobu klasických zváracích zariadení, experimentálny závod úspešne realizoval projekt dodávok 5000 ampérových zváracích zdrojov (VMG-5000) viacerým popredným ukrajinským podnikom v banskom a hutníckom priemysle.

2019

Série VDI MINI, ESO a PRO boli modernizované, čo viedlo k zvýšeniu výkonu zariadení pri napájaní zo slabšej elektrickej siete, a profesionálna séria dostala LCD displej s viacjazyčným rozhraním na jednoduchú konfiguráciu. Vývoj a výroba prvej série (na základe predchádzajúcej objednávky zákazníka) jednotiek diaľkového ovládania pre sériu VDI PRO so zváracím prúdom 300 A, ktoré výrazne zvyšujú pohodlie a účinnosť zariadenia a mobilitu zvárača.

Kvalitatívne vylepšená a rozšírená kompletná sada poloautomatov PATON на – okrem poloautomatického horáka a kábla so zemniacou svorkou pribudol do štandardnej dodávanej sady zvárací kábel s držiakom elektród a profesionálna séria poloautomatov je vybavená príslušenstvom Abicor Binzel.

Začala sa sériová výroba nového výkonného invertorového usmerňovača PATON Д VDI-500 s menovitým zváracím prúdom do 500 ampérov – prvého z plánovaného radu výkonných invertorov pre 500/630/1200 ampérov.

Výroba elektród PATON™ je certifikovaná podľa medzinárodnej normy ISO 9001:2015, čo potvrdzuje, že závod pri svojej práci prísne dodržiava zásady manažérstva kvality, ako sú orientácia na zákazníka, vedenie, motivácia zamestnancov, procesný prístup a neustále zlepšovanie.

Výrobky PATON™ sú prezentované na medzinárodných výstavách: XVIII. medzinárodné priemyselné fórum (Kyjev, Ukrajina) a MacTech 2019 (Káhira, Egypt). V rámci XVIII. medzinárodného priemyselného fóra závod vystupoval ako partner XIII. ročníka súťaže vo zváraní, pričom poskytol vybavenie – najnovšie zariadenie PATON™ ADI-200 PRO na zváranie argónovým oblúkom AC/DC a ďalšiu podporu súťaže v kategórii metóda 141 / GTAW.

2020

Roky 2020-2021 boli pre spoločnosť Paton International rokom obnovy a inovácií. Výskumné a vývojové centrum a výroba spoločnosti Paton v súčasnosti vyvíjajú, testujú a uvádzajú na trh nové modely zariadení a rozširujú sortiment priemyselných zariadení. K dispozícii sú nový invertor PRO-630, poloautomatické stroje StandardMig-270, 350, oblúkový invertor ProTIG-315 AC/DC, stroje na rezanie vzduchovou plazmou StandardCUT-100 a ProCut-40. Poloautomatické stroje s možnosťou chladenia kvapalinou, ako aj komplexné riešenia zvárania.

2021

V roku 2021 sa vzhľad zariadení a logo Paton úplne zmenili v dôsledku rozšírenia trhov a orientácie na vývoz. Získali sa nové trhy, konkrétne Austrália a Španielsko. Spojené arabské emiráty a ďalšie.

V roku 2021 začne výskumné a vývojové centrum spoločnosti Paton pracovať na robotizácii zváracích zariadení, synergicky riadených zariadeniach a celkovo na zlepšení a rozšírení funkčnosti zváracích zariadení.

Už v novembri 2021 bol predstavený prvý ukrajinský kolaboratívny robot vyvinutý spoločne so spoločnosťou Qweedo Robotics, ktorý výrazne zvyšuje úroveň produktivity, kvality a presnosti zvarov.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
What are you looking for in Partdo?